Naí Dillí 2. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot video)

V zaplavených uliciach indického mesta Vádódara zaznamenali prípady útokov krokodílov na psy po tom, ako v oblasti napadalo za 24 hodín až 50 centimetrov dažďových zrážok. Povodeň si podľa piatkového vyhlásenia miestnej polície vyžiadala aj päť obetí na životoch, píše agentúra AFP

Na snímke z videa jeden z krokodílov

Približne 5000 ľudí muselo byť evakuovaných zo svojich domovov po tom, ako voda z krokodílmi zamorenej rieky Višvamitri zaplavila ulice tohto viac ako miliónového mesta v západoindickom štáte Gudžarát.

Video, na ktorom je vidieť, ako krokodíl v uliciach Vádódary z vody zaútočil na psa, sa medzitým v krajine stalo virálnym. Miestna polícia na margo tejto udalosti uviedla, že má informáciu o dvoch ďalších podobných incidentoch v iných častiach mesta.

Pre vysokú úroveň vody ostávajú vo Vádódare zatvorené mnohé cestné spoje aj železničná stanica. Do mesta by mali byť čoskoro vyslané zdravotné tímy z okolitých regiónov, aby tam zabránili šíreniu infekcií a nákazlivých chorôb.

Na následky monzúnových záplav zahynulo v Indii za posledných niekoľko týždňov 250 osôb, pričom najviac zasiahnuté boli štáty Ásam a Bihár na severozápade krajiny.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj