Kampala 19. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Rebecca Vassie)
 
Britský portál The Sun uvádza, že prezident afrického štátu Uganda Yoweri Museveni navrhuje, aby bol v jeho krajine zákonmi zakázaný orálny sex. Politik, ktorý sa už v minulosti preslávil viacerými zaujímavými návrhmi to odôvodňuje jednoducho tým, že “ústa sú na jedenie, nie na sex,”

Na snímke ugandský prezident Yoweri Museveni

Na jednej zo svojich tlačových besied prezident Yoweri Museveni predniesol legislatívny návrh kriminalizácie orálneho sexu.
“Dovoľte mi, aby som využil túto príležitosť na to, aby som verejne varoval ľud pred zlými postupmi, ktorých sa dopúšťajú a propagujú ich niektorí outsideri,” povedal. “Jedným z nich je to, čo nazývame orálny sex. Ústa sú na jedenie, nie na sex,” vyhlásila hlava štátu. Už v minulosti Museveni verejne vystúpil proti niektorým sexuálnym praktikám. Povedal, že niektorými druhmi sexu sa môžu medzi ľuďmi prenášať červy.
Obľúbený politik je vo svojej funkcii nepretržite od roku 1986. Naposledy svoj mandát obhájil vo voľbách v roku 2016.
Údajne okrem zákazu orálneho sexu uvažujú aj o zavedení špeciálnej dane z používania internetových sociálnych sietí. Takýto poplatok sa má prvý raz uviesť do praxe už v lete tohto roku.
Z už zavedených opatrení svojského prezidenta spomeňme zákon proti homosexualite, ktorý v Ugande začal platiť v roku 2014. Podľa tohto predpisu je za prejavy homosexuality možné dostať až doživotný trest.
 
Príspevok V Ugande po zákaze homosexuality zvažujú kriminalizáciu orálneho sexu zobrazený najskôr Hlavné správy.