Istanbul 17. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DHA-Depo Photos)

Explóziu počuli miestni občania aj v relatívne veľkej vzdialenosti od dejiska činu
O bombovom útoku na policajné vozidlo v juhotureckom prístavnom meste Mersin informovala dnes tlačová agentúra Anadolu.
Na snímke polícia, záchranka a ľudia na mieste výbuchu

Ako uviedla spravodajská televízia NTV s odvolaním sa na tamojšiu prokuratúru, pri útoku bolo zranených 12 príslušníkov policajného zboru. Podľa rovnakého zdroja došlo pri útoku k odpáleniu nálože umiestnenej pri ceste na diaľku. Explóziu počuli miestni občania aj v relatívne veľkej vzdialenosti od dejiska činu.
Na miesto vyslali viaceré vozidlá hasičského zboru a záchrannej služby. Dostupné fotografie a videozáznam tlačovej agentúry DHA ukazujú policajné vozidlo, ktorého zadná časť je značne poškodená.
Hovorca tureckej vlády Bekir Bozdag potvrdil v reakcii na útok, že boj proti terorizmu bude pokračovať. Súčasne potvrdil aj to, že pri dnešnom útoku došlo k zraneniam ľudí.
Iba v pondelok zahynuli pri výbuchu podomácky vyrobeného výbušného zariadenia povstalcov zo zakázanej Strany kurdských pracujúcich (PKK) na severe Iraku dvaja vojaci.
Turecké letectvo následne podniklo nálety v rovnakom severoirackom regióne az-Záb, pri ktorom prišlo o život osem bojovníkov PKK.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.