Bratislava 8. septembra 2017 (TK KBS/HSP/Foto:TASR)

V týždni, keď si pripomíname dvadsať rokov od smrti a rok od svätorečenia Matky Terezy, vychádza v Spolku svätého Vojtecha už v treťom rozšírenom vydaní kniha rakúskeho autora Lea Maasburga Matka, Tereza. Neobyčajné príbehy
Na archívnej snímke z 25. augusta 1993 Matka Tereza

Kňaz Leo Maasburg (1948) bol jediný nemecky hovoriaci kňaz, ktorý Matku Terezu dlhé roky sprevádzal na jej cestách po celom svete. V knihe zachytáva jej životné príbehy hovoriace o bezhraničnej dôvere v Boha, nezlomnej nádeji a činorodej láske. „Neustále ma prekvapuje, ako Boh pôsobí cez túto knižku,“ hovorí autor, ktorý najnovšie vydanie doplnil o ďalšie zaujímavé kapitoly, v ktorých sa dotýka aj procesu svätorečenia obľúbenej svätice.
Matka Tereza cez túto knihu ešte aj dnes usmerňuje mladých v povolaní, starým dodáva chuť do života, smutných rozosmieva a osviežuje ich život humorom. Je blízka kňazom i laikom, mužom i ženám, mladým i starým, veriacim i neveriacim.
TK KBS informovala Martina Grochálová

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.