Banská Bystrica 10. marca 2017 (HSP/Foto:Karol Scholtz)

Najvyššia regionálna III.liga Tipos ZsFZ sa síce začala pred niekoľkými dňami predohrávaným 35.kolom, ale najväčšia vážnosť sa dáva až prvému jarnému kolu, ktoré je prakticky v poradí až 20.kolo, nakoľko aj 19.kolo, ktoré malo byť prvé jarné pri 19-stich účastníkoch súťaže prvé jarné tak nie je.

Futbalisti KFC Komárno – líder súťaže III.ligy Tipos ZsFZ bojujú o postup do novovytvorenej celoslovenskej druhej futbalovej ligy. Hneď v prvom zápase predohrávaného 35. kola získali tri body na ihrisku tretieho mužstva súťaže ŠK LR Crystal Lednické Rovne. Na snímke je záber z jesenného súboja Komárno – Galanta 2:0 z 24.septembra, keď domáci futbalisti KFC Komárno vo fialových dresoch získali všetky tri body. Pri lopte vidieť domáceho Igora Oberta v súboji s Michalom Jackuliakom z Galanty

V sobotu 11.marca, resp. v nedeľu 12.marca je na programe už 20.kolo. V tomto kole zažijú diváci na Žitnom ostrove v Komárne šláger kola, keď domáci líder súťaže KFC Komárno hostí druhý celok tabuľky MŠK Púchov. Komárno, ktoré si počas jesennej časti počínalo znamenite a získalo až 42 bodov si vytvorilo 4-bodový náskok, keďže v predohrávke 35.kola zvíťazili nad tretím celkom tabuľky ŠK LR Crystal Lednické Rovne (na jeho ihrisku 2:1) a získali tak do 19 – člennej tabuľky ďalšie tri cenné body, takže pred týmto ďalším dôležitým duelom ich už majú 45 bodov a môžu bez obáv vykročiť do súboja s Púchovom o prvú priečku tabuľky, ktorú by radi futbalisti KFC Komárno udržali do konca jarnej časti, čo by znamenalo pre Komárno v novodobej histórii slovenského futbalu historický úspech – postup do druhej celoslovenskej futbalovej ligy.

Zaujímavý bude aj  duel na konci tabuľky, kde topiace sa Nové Zámky, ktoré v predohrávke získali prvé tri jarné body v súboji s Topoľčanmi (3:0) budú hostiť ambiciózneho nováčika III.ligy ŠK Šurany, ktorých rady posilnil nový tréner Milan Pavlovič, ktorý na trénerskej lavičke vystriedal trénera L.Huríka, ktorý dotiahol mužstvo do najvyššej súťaže zo IV.ligy. Ďalšie zaujímavé derby stretnutie sa odohrá na umelej tráve v Galante, kde domáci FC Slovan Galanta privíta susednú Šaľu, ktorá je pri streleckej chuti a v predošlom 35.kole zvíťazila hladko v pomere 3:0 na pôde FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble „B“ na ihrisku vo Vrábľoch.

Prvý úspešný krok do súťaže v 35.kole urobili futbalisti FC Horses, ktoré síce stále hrajú pod hlavičkou Veľkých Úľan, ale každý vie a dokonca už aj vrabce čvirikajú, že k dohode a prevzatí právomoci v tichosti došlo po dohode s futbalovým klubom v Bánovciach nad  Bebravou, ktorý sa tak poľahky dostal „poľahky“ ako slepá kura k zrnu do tretej ligy, kde sa už roky pokúšali dostať, ale nikdy sa im to vďaka silnej konkurencii mužstiev nepodarilo na ihrisku postup vybojovať. O futbal v tretej lige je v tomto meste veľký záujem, o čom svedčí aj skutočnosť, že hneď v prvom vystúpení v 35.kole na domácom ihrisku v Bánovciach pri stretnutí s rezervou 1.FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1) bola v hľadisku rekordná účasť tohto predohrávaného 35.kola až 500 divákov…

Program 19.kola III.ligy Tipos ZsfZ – sobota 11.marca:

KFC Komárno – MŠK  Púchov (rozhodujú: Drobec – Blaháč, Grolmus, delegát ZsFZ: Bott), FC Horses V.Úľany – FC  ViOn Zlaté Moravce – Vráble B“ (rozhodujú: Kišš – M.Farkaš, Ábel, delegát ZsFZ: Peťovský) – hrá sa na štadióne v Bánovciach nad Bebravou, FKM Nové Zámky – ŠK Šurany  (rozhodujú: Otiepka – Tarabus, Hulínek, delegát ZsFZ: Bachratý), MFK Dubnica nad Váhom – FC Neded (rozhodujú: Havran – Štrba, Bojda, delegát ZsFZ: Košecký) – všetky stretnutia majú jednotný začiatok o 14,30 hod.

Nedeľa 12.marca (10,30 hod.): FK Horná Nitra Prievidza/Handlová – 1.FC DAC 1904 Dunajská Streda (rozhodujú: Matulová – M.Krivošík, Juhás, delegát ZsFZ: Gábor), (14,30 hod.): FC  Slovan Galanta – FK Šaľa (rozhodujú: A. Gádoši – Šamaj, Ondráš, delegát ZsFZ: Kútny) – hrá sa na umelej tráve, FK Slovan Nemšová – FK Topvar Topoľčany (rozhodujú: Fehér – Toběrný, Husár, delegát ZsFZ : Révay), ŠK LR Crystal Lednické  Rovné – TJ Družstevník Veľké Ludince (rozhodujú: Pecek – Žiak, Šandrik, delegát ZsFZ : Očkovský), ŠK 1923 Gabčíkovo – TJ Kovo Beluša (rozhodujú: Bezák – Hagara, Jančok, delegát ZsFZ: Matejčík). MŠK Thermál Veľký Meder – voľný žreb.

Jozef Cvajniga