V Trenčíne po piatich mesiacoch sa skončila mimoriadna situácia na moste v Opatovej

Trenčín 22. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Slovenská správa ciest most komplexne zrekonštruovala

Trenčiansky primátor Richard Rybníček odvolal v stredu (21.12.) mimoriadnu situáciu v súvislosti s havarijným stavom cestného mosta na ceste I/61 v trenčianskej miestnej časti Opatová. Slovenská správa ciest most komplexne zrekonštruovala.

Na snímke primátor Trenčína Richard RybníčekNa snímke primátor Trenčína Richard Rybníček

Mimoriadnu situáciu vyhlásil Rybníček po zasadnutí krízového štábu 18. júla tohto roku, kritický stav mosta potvrdil aj statik. “Pri intenzívnych dažďoch a možnom rozvodnení Opatovského potoka môže dôjsť k podmáčaniu podložia, jeho uvoľneniu a k vážnej situácii, pretože most by neudržal kapacitu, ktorú teraz má. Situácia je neúnosná, časť kameňov z mosta odlietava do domov a okien ľudí, ktorí bývajú blízko,” povedal v júli po vyhlásení mimoriadnej situácie trenčiansky primátor.

Situácia ohľadom stavu mosta traumatizovala už niekoľko rokov obyvateľov miestnej časti Opatová. Pod mostom museli prechádzať starší občania navštevujúci miestnu farnosť a cintorín, ale najmä deti, ktoré navštevujú základnú školu. Výsledkom niekoľkomesačnej práce je komplexná rekonštrukcia vrátane nových protihlukových stien. Celkové náklady na rekonštrukciu dosiahli takmer 1,2 milióna eur.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.