Bratislava 28. októbra 2018 (HSP/Foto:RCVK)
 
Tak ako každý rok sa v kúpeľnom mestečku Trenčianske Teplice s úspechom konal galakoncert 13. ročníka festivalu Ruská pieseň nad Dunajom. Dvojdňový súťažný program uzavreli najlepšie vystúpenia ruských krajanov, ktorí sa na súťaži zúčastnili

Galakoncert tradičného festivalu Ruská pieseň nad Dunajom

Festival sa uskutočnil za podpory vedenia moskovskej vlády, Zväzu Rusov na Slovensku, zastupiteľstva agentúry Rossotrudničestvo na Slovensku a vlády Slovenskej republiky.
Na koncerte odzneli ruské ľudové piesne, piesne z vojnových rokov, a tiež súčasné ruské populárne piesne, ktoré interpretovali rôzne generácie ruských krajanov. Deti z detského zboru sprevádzali svoj spev hraním na ruských ľudových nástrojoch.
Vďaka krásnym ľudovým krojom umelcov boli všetky vystúpenia v pravom slova zmysle pestré. Vzácnymi hosťami podujatia boli predseda súťažnej poroty, zaslúžilý umelec Ruskej federácie, herec Vladimír Michajlov a hudobné duo Medový mesiac.
Tradičný festival Ruská pieseň nad Dunajom je pre ruských krajanov vynikajúca možnosť znovu sa ponoriť do kultúry svojej vlasti.
 
Príspevok V Trenčianskych Tepliciach sa uskutočnil galakoncert tradičného festivalu Ruská pieseň nad Dunajom zobrazený najskôr Hlavné správy.