Bratislava 29. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Dve staršie ženy zomreli v tlačenici na tržnici v Malajzii, kde rozdávali kupóny na jedlo. Incident sa stal v pondelok v okrese Pudu v hlavom meste Kuala Lumpur

Ilustračné foto

V zariadení Pudu Integrated Commercial Complex bolo zadarmo k dispozícii 200 potravinových kupónov, do tržnice však prišlo viac ako 1000 ľudí. Sedemdesiatosemročná Law Ion Nang a 85-ročná Ah Poh pravdepodobne zahynuli v dôsledku ťažkostí s dýchaním, keď čakali kým sa dostanú na rad. Predstaviteľ polície Šaharuddín Abdulláh sa pre miestne médiá vyjadril, že telá oboch obetí ležali na zemi. V tržnici podľa neho boli aj “ďalší starší ľudia, ktorí mali problémy s dýchaním”.
Predstaviteľka manažmentu Pudu Integrated Commercial Complex sa pre miestne noviny The Star vyjadrila, že podujatie sa uskutočnilo pri príležitosti Lunárneho Nového roka, ktorý bude na budúci týždeň. Kupóny dávali starším občanom. Počas akcie podľa nej skolabovali štyria ľudia.
Strážnik z tržnice pre The Star povedal, že na registráciu na kupóny si do kancelárie volali vždy štyroch ľudí. “Tí, čo stáli v rade, však ignorovali pokyny a začali do seba strkať,” vysvetlil.
 
Príspevok V tlačenici na tržnici v Malajzii zomreli dve staršie ženy zobrazený najskôr Hlavné správy.