Mohutné dažde začali v nedeľu a doteraz vyvolali záplavy v ôsmich južných provinciách. Na mnohých miestach bola kvôli zaplavenej trati prerušená vlaková doprava, čo sa dotklo aj hlavnej trasy spájajúcej Thajsko s Malajziou, uviedla dnes agentúra Reuters. Na hlavnom letisku v provincii Nakchon Sítchammarát bola zatopená ranvej a odvolaných dnes bolo 26 letov. Uzavreté boli tiež niektoré cesty na juhu krajiny. Vo štvrtok preto nejazdilo šesť diaľkových autobusových spojov z Bangkoku.

V Thajsku kvôli záplavám

V provincii Čchumpchon musela byť vo štvrtok evakuovaná nemocnica, keď do nej prenikla záplavová voda. Ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že zdravotnícky personál v zasiahnutom regióne je v pohotovosti, aby bol pripravený evakuovať prípadných pacientov z ďalších nemocníc. Na turistickom ostrove Samui niektoré hotely umiestnili pred vchodmi vrecia s pieskom, aby zabránili zatopeniu budov. V uliciach je viac ako 30 centimetrov vody a rad automobilov a motocyklov má problémy prejsť, uviedla agentúra AP.

Medzi obeťami povodní sú napríklad matka s dieťaťom, ktoré boli nájdené vo štvrtok ráno v zatopenom aute. Následkami mimoriadne silných zrážok trpí skoro pol milióna ľudí, napísala agentúra DPA. Thajský meteorologický ústav oznámil, že husté lejaky a búrky možno očakávať aj v budúcom týždni. Obdobie dažďov v Thajsku zvyčajne končí v novembri. Záplavy v januári, kedy na juhu vládne turistická sezóna, sú nezvyčajné.