Bratislava 16. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Jakub Kotian)

Polícia už druhý deň zasahuje v centrále spoločnosti Technopol v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Akcia súvisí s kauzou Technopol, ktorá vypukla koncom roka 2016. Informuje o tom portál Aktuality.sk na svojom webe
Na snímke podnikateľ Marián Kočner

“Ešte aj dnes v týchto hodinách prebiehajú zaisťovacie úkony v Technopole, súvisí to s mediálne známou vecou, ktorá sa týka sporu medzi majiteľmi danej spoločnosti,” potvrdil pre Aktuality.sk dôvody zásahu policajný prezident Tibor Gašpar. Podľa jeho slov ide o zaisťovanie listinných dôkazov a nosičov informácií, nešli tam zadržať žiadne osoby.
Ľudia blízki známemu podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi v priebehu niekoľkých dní dokázali prevziať firmu Technopol Servis a previesť jej nehnuteľnosti na katastri hneď dvakrát tak, aby sa dostali mimo dosahu pôvodných majiteľov. Podľa portálu Aktuality.sk na ovládnutie firmy poslúžili akcie, ktoré nadobudla Denisa Pávková, manželka dlhoročného šéfa firmy Pavla Páveka. Bolo to v čase ich manželskej krízy. Polícia už predtým Pávkovú obvinila zo sprenevery akcií firmy Technopol Servis. Napriek tomu údajne ukradnuté akcie stačili na prepis firmy.
Advokátska kancelária Taylor Wessing, ktorá zastupuje pôvodné vedenie firmy Technopol Servis a jej akcionárov, prostredníctvom partnera Radovana Palu uviedla, že na základe im dostupných informácií a dokumentov vychádzajú z predpokladu, že v tejto veci sa angažuje aj Marián Kočner.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.