Rím 19. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Italian Police/Carabinieri via AP)

Maročan bol pripravený vyškoliť ďalších členov IS
Talianska polícia zatkla “popredného člena” extrémistickej organizácie Islamský štát (IS), ktorý mal za úlohu naverbovať a vycvičiť nových bojovníkov. Informovala o tom v utorok agentúra DPA.
Ilustračné foto

Maročan Nabíl Benamír (39) bol pripravený “vyškoliť ďalších členov IS v tom, ako vyrábať a používať výbušniny,” uviedla v správe tamojšia polícia. Úrady voči nemu vzniesli obvinenia v súvislosti s jeho prepojením na medzinárodný terorizmus.
Polícia na Twitteri uviedla, že pri operácii zameranej na zatknutie Benamíra spolupracovali aj s holandskou políciou, Európskym policajným úradom (Europol) a americkým Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI).
Benamíra zatkli už v auguste v prístavnom meste Janov na severozápade Talianska, keď ho spozorovala policajná hliadka, ako bije vlastnú tehotnú partnerku. V čase, bol vo väzbe, vyšetrovatelia zistili, že ide o medzinárodne hľadaného príslušníka IS.
Polícia našla v mobilnom telefóne a na sociálnych sieťach podozrivého usvedčujúce dôkazy, ako napríklad videá z akcií bombových atentátnikov a správy, podľa ktorých mal vykonávať v Taliansku misiu v mene IS.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.