Miláno 30. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:cr)

Z kostola v talianskej Verone v stredu ukradli neznámi páchatelia relikvie dvoch detí, ktorým sa začiatkom minulého storočia v portugalskej Fatime zjavovala Panna Mária

Na snímke zľava: Hyacinta Marto, jej sesternica Lucia a Hyacintin brat František

Ako vo štvrtok informoval miestny kňaz Andrea Ronconi, z kostola zmizli rôzne pamätné predmety vrátane malých kusov oblečenia dvoch detí z Fatimy. Predmety boli súčasťou putovnej expozície, ktorá sa sťahovala po viacerých talianskych kostoloch. Ronconi pre talianske médiá vyhlásil, že je týmto činom “hlboko zronený”. Talianska polícia pátra po dvoch údajných páchateľoch.

Tri malé deti z portugalskej Fatimy popisovali zjavenia Panny Márie, ku ktorým dochádzalo od mája do októbra 1917. Zjavenia sa opakovali každý trinásty deň, priťahovali čoraz početnejšie obecenstvo a je s nimi spojených viacero zázračných udalostí, vrátane takzvaného “slnečného zázraku”. Ten desaťtisíce svedkov popisovali ako zrútenie sa Slnka na Zem a jeho následný návrat na oblohu.

Rímskokatolícka cirkev označila tieto zjavenia za pravé a deti, ktorým sa diali, vyhlásila v roku 2017 za sväté. Všetky tri tieto deti dokázali predpovedať dátum a okolnosti svojej smrti. Panna Mária im podľa ich tvrdení zverila tri tajomstvá, z ktorých to posledné ležalo vo vatikánskych archívoch až do roku 2000 a odtajnil ho až predchádzajúci pápež Benedikt XVI. Toto posolstvo spočívalo vo výjave, počas ktorého pápež chodil pomedzi mŕtvoly zničeným mestom a nakoniec vyšiel na vrchol kopca, kde ho zabila “skupina vojakov, ktorí naňho vystrelili niekoľko rán z pušiek”. Mnohí cirkevní analytici sa však domnievajú, že tretie fatimské posolstvo nebolo celkom svetu vyjavené kvôli hrôzam, ktoré má ešte zažiť tento svet a ktoré má posolstvo podrobne popisovať.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj