V Taliansku si povodne zrejme vyžiadali dve obete, Ferrero prerušilo výrobu

Rím 26. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Alessandro Di Marco/ANSA via AP)

Viaceré talianske rieky sa vyliali

Viacero talianskych riek sa v piatok vylialo v dôsledku dlhotrvajúcich silných dažďov. Pri povodniach zrejme dvaja ľudia prišli o život, informovala agentúra DPA.

Na snímke rozvodnená rieka Murazzi v talianskom meste Turín 25. novembra 2016Na snímke rozvodnená rieka Murazzi v talianskom meste Turín 25. novembra 2016

Jeden nezvestný je v Piemonte na severe krajiny a ďalší na ostrove Sicília. V prvom prípade ide o 70-ročného muža, ktorého pohltil príval vody z pretrhnutej hrádze, keď sa pokúšal priviesť kone z pastviny. Na Sicílii zase strhol prúd vody roľníka aj s autom.

Počas povodne v Turíne sa na rieke Pád uvoľnili dve výletné lode a narazili do mosta. V provinciách Cuneo a Turín ostalo podľa talianskej agentúry ANSA približne 400 ľudí bez prístrešia, pričom viacero obcí je odrezaných od sveta. Výrobca cukroviniek Ferrero musel z bezpečnostných dôvodov prerušiť výrobu vo svojom najväčšom talianskom závode v Albe na brehu rieky Tanaro.

Výstrahu najvyššieho stupňa síce meteorológovia v Piemonte v piatok odvolali, varovanie talianskeho úradu civilnej ochrany však ostáva v platnosti.

V Ligúrii momentálne platí najnižší stupeň výstrahy, tamojšie úrady však odhadujú škody na úrovni 100 miliónov eur.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.