Rím 20. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Corpo Nazionale Soccorso Alpino e Speleologico/The National Alpine Cliff and Cave Rescue Corps (CNSAS) via AP)

Talianske médiá hovoria o preživších ako o zázraku

Talianski záchranári lokalizovali pod závalmi snehu a troskami horského hotela, na ktorý sa v noci na štvrtok zrútila mohutná lavína, už osem ľudí. Sú medzi nimi aj dve malé dievčatá, informovali dnes miestne médiá s odvolaním sa na policajné zdroje.

Na snímke záchranári pracujú pred vchodom do hotela Rigopiano, ktorý zasypala mohutná lavína spôsobená zemetrasením 19. januára 2017 v talianskej FarindoleNa snímke záchranári pracujú pred vchodom do hotela Rigopiano, ktorý zasypala mohutná lavína spôsobená zemetrasením 19. januára 2017 v talianskej Farindole

Záchranári povolali na miesto zásahu vrtuľníky, aby preživších bolo možné čo najskôr prepraviť do nemocnice v najbližšom meste, ktorým je Pescara.

Podľa agentúry ANSA vrtuľníkom do nemocnice prepravili spomedzi ôsmich preživších už jednu ženu a jej dcéru.

Talianske médiá hovoria o preživších ako o zázraku, keďže s ľuďmi uviaznutými pod masou snehu a trosiek sa záchranárom takmer dva dni nedarilo nadviazať kontakt. Závaly snehu záchranári odstraňovali prakticky nepretržite.

“Sú nažive a hovoríme s nimi,” uviedol hovorca hasičského tímu. Podľa miestnych médií sa preživší nachádzajú v podkroví hotela. Vyše 30 hostí i členov personálu je však stále nezvestných. Najmenej štyri osoby boli potvrdené ako mŕtve.

Talianska prokuratúra medzitým začala vyšetrovanie vo veci neúmyselného zabitia. Medzi niekoľkými hypotézami príčin tejto tragédie je aj nedostatočné zhodnotenie lavínového nebezpečenstva, napísali miestne médiá.

Luxusný horský hotel je situovaný v stredotalianskej oblasti Abruzzo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.