Bratislava 28. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Emilio Andreoli, UEFA via AP)

Hrozba zápasov bez divákov v najvyššej talianskej súťaži sa stala realitou. Až päť z víkendových duelov Serie A sa pre koronavírus odohrá bez fanúšikov na tribúnach

Ilustračné foto

Je medzi nimi aj očakávaný nedeľňajší atraktívny súboj prvého s tretím tímom tabuľky Juventus Turín – Inter Miláno, ktorý môže veľa napovedať do boja o titul. V hľadisku na štadiónoch nebudú fanúšikovia ani v ďalších stretnutiach – v sobotu Udinese – Fiorentina a v nedeľu AC Miláno – FC Janov, Parma – Spal a Sassuolo – Brescia.

V Taliansku, ktoré je nebezpečným vírusom najviac zasiahnuté z európskych krajín, je nakazených už takmer 650 ľudí, 17 ľudí už zomrelo. Najviac zasiahnuté sú oblasti na severe krajiny vrátane regiónu Lombardsko, kde museli zavrieť školy, múzeá či divadlá. Už počas uplynulého víkendu museli kompetentní pristúpiť k odloženiu štyroch zápasov Serie A. Prezident súťaže Paolo Dal Pinto v pondelok požiadal taliansku vládu, aby ďalšie stretnutia neboli odkladané na náhradný termín, ale odohrali sa bez divákov. Rovnako to platí aj v prípade štvrtkového duelu Európskej ligy, v ktorom milánsky Inter vyzval bulharský Ludogorec Razgrad.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj