Damask/Homs 5. júla 2018 (HSP/Foto: Facebook)
 
V sýrskom meste Homs bol zabitý syn vodcu teroristickej organizácie IS Abú Bakra al-Bagdádího – Hudayfah al-Badri. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaný spravodajský kanál teroristickej organizácie Islamský štát

Na kombosnímke vodca IS Abú Bakr al-Bagdádí a jeho syn Hudayfah al-Badri

Islamistický informačný zdroj uviedol, že Hudayfah al-Badri zahynul počas útoku na pozície sýrskych a ruských vojsk, ktoré sa nachádzajú v teplárni v provincii Homs. Sýrske médiá prízvukovali, že je to preverená informácia.
Zdôraznili to preto, že už viackrát mnohé zdroje informovali o smrti samotného vodcu teroristickej organizácie Islamský štát Abú Bakra al-Bagdádího, ale zakaždým sa zistilo, že tieto informácie neboli presné a je stále nažive a, podľa posledných informácií, sa ukrýva v Sýrii na islamistami kontrolovanom území v údolí rieky Eufrat, niekde v púštnej oblasti pri hraniciach s Irakom.
Sýrske médiá v tejto súvislosti pripomenuli aj nedávnu udalosť, keď sa irackí hackeri zo skupiny Daeshgram 2. júla nabúrali na islamistický portál Al-Naba a „vylepšili“ ho použitím loga pornografického portálu PornHub. Na titulnú stránku umiestnili fotografiu vodcu teroristickej organizácie IS Abú Bakra al-Bagdádího a okolo neho „nalepili“ fotografie polonahých dievčat, ktoré sa vášnivo dotýkajú islamistického vodcu.
Zatiaľ sýrske médiá príliš nekomentujú, prečo to irackí hackeri urobili: buď chceli jednoducho nahnevať vodcu Islamského štátu, alebo to bola účelová provokácia, ale jej zámer zatiaľ nie je známy.
Eugen Rusnák
 
Príspevok V sýrskom meste Homs bol počas útoku na pozície sýrskych a ruských vojsk zabitý syn vodcu Islamského štátu zobrazený najskôr Hlavné správy.