V Sýrii zničili dva teroristami ukoristené tanky T-90A

Damask 21. septembra 2017 (HSP/vestnik-rm/Foto:screenshot YouTube)

Ruský portál vestnik-rm uviedol zaujímavé informácie zo sýrskeho frontu.
Počas občianskej vojny v Sýrii sa protiasadovským teroristom podarilo ukoristiť dva relatívne moderné tanky T-90A. Jeden z tankov opustila posádka po poruche motora ešte v lete 2016. Druhý tank T-90A na začiatku roka 2016 zasiahli teroristi protitankovou strelou, časť posádky sa zachránila. Tento tank teroristi svojpomocne opravili a uviedli do služby. Tanky približne rok a pol úspešne pôsobili v bojoch proti regulárnej sýrskej armáde.
Na snímke z videa tank T-90A

Tank, ktorý sa po poruche motora dostal nepoškodený do rúk teroristov z Haiyyat Tahrir Ash Sham zlikvidovali vládni tankisti zo 4. tankovej divízie. Posádka sýrskeho T-72 zlikvidovala T-90A teroristov protipancierovým podkalibrovým nábojom. Tank teroristov zhorel a jeho obnova už nie je možná.
Druhý z tankov T-90A, ktoré ukoristili teroristi utrpel poškodenia kvôli intenzívnej paľbe sýrskeho delostrelectva. Jeden z členov posádky tanku zahynul, ostatní sa zachránili, pravdepodobne však utrpeli zranenia, ktoré ich vyradili z bojov. Opustený tank T-90A sa tak dostal do rúk sýrskej armády.
Lev Romanov

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.