V Sýrii je dokončená operácia na oslobodenie predmestia Damasku

Damask 24. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Mikhail Alaeddin)
 

Náčelník hlavnej operatívnej správy Generálneho štábu Ozbrojených síl Ruska generálporučík Sergej Rudskoj informoval o oslobodení predmestia Damasku sýrskymi vojskami.

Ilustračné foto

Podľa jeho slov pod vedením ruského Strediska pre uzmierenie znepriatelených strán bola urobená bezprecedentná, čo sa rozsahu týka, humanitárna operácia vo východnej Ghúte, východnom Kalamune a Jarmúku.
Aby sa vyhlo stratám medzi vojakmi a civilnými obyvateľmi, bolo cez špeciálne vytvorené humanitárne koridory z predmestia vyvedených 188 234 ľudí, z ktorých je 28 725 radikálov.
„S ohľadom na ich prianie boli vyvedení do severných oblastí krajiny. Väčšia časť civilných občanov sa už vrátila do svojich domov,” dodal Rudskoj.

Oslobodenie sýrskej metropoly
V pondelok sa sýrske hlavné mesto poprvýkrát od roku 2011 stalo mierovým mestom. Asadove vojská porazili poslednú baštu zoskupenia Islamský štát. Potom došlo k dôkladnému prehľadaniu a vyčisteniu mesta od možných výbušnín.
Oslobodenie území od bojovníkov prebieha s využitím letectva, tankov a pechotných motorizovaných jednotiek sýrskej armády.
Ruskí vojaci zo Strediska pre uzmierenie znepriatelených strán poskytujú humanitárnu pomoc miestnym obyvateľom. V stredu spoločne s charitatívnou nadáciou Achmata Kadyrova zamestnanci Strediska na predmestí Damašku rozdali okolo desať ton potravín.
 
Príspevok V Sýrii je dokončená operácia na oslobodenie predmestia Damasku zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)