V súvislosti s výbuchom domu v Leicesteri zadržali troch mužov

Londýn 28. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA-(Aaron Chown)

Britská polícia zadržala v stredu troch mužov podozrivých zo zabitia v súvislosti s výbuchom a zrútením sa budovy, ku ktorému došlo v nedeľu v stredoanglickom meste Leicester. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.
Na snímke hasiči na mieste výbuchu

Podľa polície v Leicesteri sú všetci traja podozriví tridsiatnici a k ich zadržaniu došlo v stredu večer. Bližšie informácie o ich totožnosti polícia nezverejnila.
Výbuch nastal v nedeľu približne o 19.00 h miestneho času (20.00 h SEČ) v poľskom obchode s potravinami na prízemí budovy na rušnej ulici Hinckley Road. Nad obchodom sa nachádzali dva byty. Po výbuchu začala budova horieť a následne sa zrútila.
V troskách našli záchranári päť tiel. Ich identifikácia však doposiaľ nebola možná, pretože to nedovoľoval rozsah zranení, ktoré obete utrpeli. V súvislosti incidentom boli preto v utorok vyhlásení za nezvestných 46-ročná Mary Rajoobeerová a jej synovia Shane (18) a Sean (17). Za nezvestnú polícia vyhlásila aj Shaneovu priateľku Leah Beth Reekovú a 22-ročnú Viktoriju Ljevlevovú, ktorá v čase výbuchu pracovala v obchode.
Ďalších päť osôb skončilo so zraneniami v nemocnici.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.