Káhira 6. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Nariman El-Mofty)
 
Egyptské úrady zatkli ďalších päť ľudí v spojitosti s tragickou nehodou na hlavnej železničnej stanici v Káhire, ktorá si minulý týždeň vyžiadala najmenej 25 mŕtvych a minimálne 47 zranených. Generálny prokurátor Nábil Sadík to oznámil v utorok v noci. Počet zadržaných osôb pre nehodu tak stúpol na 11. Všetci čelia obvineniam z neúmyselného zabitia a poškodenia verejného majetku

Ľudia si prezerajú vrak vlaku na hlavnej železničnej stanici v Káhire v stredu 27. februára 2019

Nehoda na stanici v egyptskom hlavnom meste sa stala 27. februára a podľa vyšetrovateľov ju spôsobila hádka medzi rušňovodičmi, z ktorých jeden opustil svoj vlak a nechal ho bez dozoru. Lokomotíva následne narazila na stanici do oceľovej bariéry, čo spôsobilo explóziu jej palivovej nádrže a následný požiar.
Tragédia vyvolala na internete medzi Egypťanmi debatu. Napriek tomu, že je príčina incidentu známa, mnohí vinia vládu prezidenta Abd al-Fattáhá as-Sísího, že nezlepšuje železničné služby v krajine, a to aj napriek sérii tragických nehôd.
 
Príspevok V súvislosti s tragickou nehodou na vlakovej stanici v Káhire zatkli ďalších ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.