Caracas 14. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Xinhua)
 
Vo Venezuele zatkli dvoch vysokopostavených armádnych dôstojníkov podozrivých z účasti na pokuse o atentát na prezidenta Nicolása Madura. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na venezuelského generálneho prokurátora Tareka Williama Saaba.

Na snímke Ochrankári chránia venezuelského prezidenta Nicolása Madura (vľavo) počas neúspešného pokusu o atentát

Podľa neho sa zoznam podozrivých rozrástol na 34 – vrátane generála, plukovníka a dvoch zákonodarcov kritických k Madurovej vláde.
Podľa venezuelských predstaviteľov boli pri pokuse o atentát využité dva drony naložené plastickými trhavinami, ktoré vybuchli neďaleko Madura v čase, keď mal 4. augusta prejav na vojenskej slávnosti. Sedem vojakov utrpelo zranenia, ale Madurovi sa nič nestalo.
Saab uviedol, že doteraz zatkli 14 osôb. Medzi dvoma zatknutými dôstojníkmi je aj generál venezuelskej Národnej gardy. Taktiež zatkli opozičného poslanca a obvinili ho z vlastizrady a pokusu o vraždu.
Venezuelskí predstavitelia žiadajú Kolumbiu o vydanie Julia Borgesa, prominentného opozičného poslanca žijúceho v Bogote. Venezuela požaduje zatknutia podozrivých aj v Peru a Spojených štátoch.
 
Príspevok V súvislosti s pokusom o atentát na Madura zatkli generála zobrazený najskôr Hlavné správy.