Wilmington 18. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gray Whitley/Sun Journal via AP)
 
Na minimálne 32 stúpol v pondelok počet ľudí, ktorí zahynuli na východe Spojených štátov v súvislosti s účinkami tropickej cyklóny Florence. Väčšina evidovaných obetí na životoch pripadá na štát Severná Karolína, ktorý medzičasom zoslabnutá Florence zasiahla v piatok ešte ako hurikán, informovala tlačová agentúra AP s odvolaním sa na oficiálne zdroje.

Obyvateľ Joseph Eudi sa pozerá na trosky po vyčíňaní hurikánu Florence

Medzi najnovšie zaznamenanými prípadmi je zjavné usmrtenie osoby tornádom v okolí Richmondu, hlavného mesta štátu Virgínia. Vznik tohto vzdušného víru je spájaný s presúvaním zvyškov hurikánu Florence smerom na sever po tom, ako vyčíňal v Severnej i Južnej Karolíne.
Úrady v Severnej Karolíne podľa AP zverejnili v pondelok úplný zoznam tamojších obetí na životoch, ktorých počet stúpol na 25.
Odhaduje sa, že straty v hospodárskej produkcii a škody na majetku spôsobené v Spojených štátoch hurikánom Florence dosahujú celkove 17-22 miliárd dolárov. Ide tak zrejme o jeden z desiatich “najdrahších” hurikánov, aké kedy zasiahli túto krajinu.
Florence medzičasom zoslabla na tropickú tlakovú níž, naďalej sú však hrozbou výdatné dažde, ktoré spôsobujú záplavy. Tisícom ľudí bola nariadená evakuácia vzhľadom na obavy, že nasledujúce dni môžu priniesť najničivejšie povodne v histórii Severnej Karolíny.
 
Príspevok V súvislosti s búrkou Florence prišlo o život najmenej 32 ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.