Česká republika/Slovensko 12. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/Zoltan Mathe/MTI via AP)

Prahu aj dnes čakajú protesty taxikárov. Tretí protest proti nelegálnym praktikám alternatívnych prepravcov typu Uber by sa mal uskutočniť na pražskom letisku.
Ilustračné foto

V nedeľu večer mala Asociácia koncesionárov v taxislužbe poradu, po ktorej zástupkyňa predsedu Karolína Venclová vysvetlila „vyzerá to tak, že pôjdeme na letisko Václava Havla. Otázkou však naďalej zostáva forma protestu.
Taxikári sa dnes majú stretnúť na Strahově o 14.00 hodine.
Českí taxikári vo štvrtok a v piatok protestovali proti nekalej konkurencii v podobe vodičov aplikácie Uber. Taxikárom najviac vadí to, že vozidla nie sú evidované ako taxislužby, nemajú taxametre a nespĺňajú zákonné požiadavky pre taxikárov.

UNAS na strane legálnych taxikárov
K situácií v Českej republike sa vyjadrila aj Únia autodopravcov Slovenska (UNAS). „V susednom Česku to už vrie! Do ulíc vyšli taxikári, poukazujú na nedodržiavanie zákonov a diskrimináciu taxikárov štátom. Podobné problémy majú taxikári aj na Slovensku,“ vysvetlil Stanislav Skala z UNAS.
Únia autodopravcov Slovenska a Ústredný automotoklub Slovenska preto stoja na strane legálnych taxikárov a vyjadrujú im plnú podporu.
UNAS zároveň vyhlásila pohotovosť autodopravcov na Slovensku. Ako dôvod uviedla dlhodobú ignoranciu predsedu Vlády Slovenskej republiky k riešeniu požiadaviek motoristov, ktoré mu boli doručené 30. novembra 2017.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.