Moskva 24. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Sergei Kuznetsov)
 
Rezolúcia Valného zhromaždenia OSN s výzvou k Rusku stiahnuť vojská z Podnesterska bola pripravená podľa všetkého za podpory USA a krajín NATO. Tento názor vyslovil v rozhovore pre RT prvý podpredseda výboru Štátnej dumy pre záležitosti SNŠ, euroázijskej integrácie a styky s krajanmi Konstantin Zatulin.

Ilustračné foto

Podľa jeho slov, “aby bola Podnesterská moldavská republika pohltená Západom, je potrebné zbaviť sa všelijakých nežiaducich svedkov”.
“Z tohto hľadiska prekáža prítomnosť aj neveľkého kontingentu ruských vojsk tým, ktorí by chceli zatiahnuť Moldavsko spolu s Podnesterskom do Rumunska,” uviedol poslanec.
Zatulin dodal, že zástupcovia niektorých štátov, ktoré hlasovali za túto rezolúciu, sa možno v situácii vôbec nevyznajú.
“Niektoré krajiny môžu hlasovať jednoducho preto, že nechápu podstatu problému, čo sa tam v skutočnosti deje, nechápu, že ruské vojská sa stali garantom neobnovenia vojenského konfliktu z roku 1992. Alebo môžu hlasovať akoby zo zásady, pretože niečie vojská sa nachádzajú na cudzom území,” došiel k záveru Zatulin.
Valné zhromaždenie OSN schválilo včera Moldavskom predložený návrh rezolúcie s výzvou k Rusku stiahnuť vojská z Podnesterska. Dokument podporilo 64 štátov, 14 hlasovalo proti a 83 sa hlasovania zdržalo.
 
Príspevok V Štátnej dume okomentovali rezolúciu Valného zhromaždenia OSN o Podnestersku zobrazený najskôr Hlavné správy.