Washington 18. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jeff Roberson)

Najmenej sedem ľudí zadržala polícia v noci nadnes v meste St. Louis v americkom štáte Missouri, keď po tri dni trvajúcich protestoch proti policajnému násiliu došlo k viacerým výtržnostiam a šarvátkam. Informovala o tom agentúra DPA.
V St. Louis pokračovali protesty proti policajnému násiliu

Protesty vyprovokovalo rozhodnutie súdu zbaviť obžaloby z vraždy bývalého belošského policajta, ktorý v roku 2011 zastrelil Afroameričana podozrivého zo spáchania trestného činu.
“Zločinci spôsobili v centre mesta značné škody na majetku. Takéto ničenie nebudeme tolerovať,” uviedla na Twitteri metropolitná polícia v St. Louis.
Po pokojnej demonštrácii pred riaditeľstvom polície v St. Louis, kde si niekoľko stoviek ľudí šiestimi minútami ticha a skandovaním hesiel uctili pamiatku Anthonyho Lamara Smitha zastreleného presne pred šiestimi rokmi, prerástol protest po jeho oficiálnom ukončení do výtržností a potýčok s políciou.
Polícia v St. Louis ukázala na sociálnych médiách rôzne zbrane, masky, ako aj drogy zhabané výtržníkom. V jednom prípade dokonca dav zaútočil na neoznačené policajné auto, ktorého posádka bola nútená v obave o vlastnú bezpečnosť miesto útoku urýchlene opustiť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.