Belehrad 8. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Darko Vojinovic)
 
Príslušníci Oddelenia pre boj s korupciou srbského ministerstva vnútra v spolupráci s Daňovou políciou srbského ministerstva financií a ministerstvom pôdohospodárstva zatkli 36 osôb podozrivých z pašovania ovocia a zeleniny z Európskej únie do Ruska

Ilustračné foto

Vďaka falošným dokladom a certifikátom predávali do Ruska potraviny vyrobené v EÚ,  ale v dokladoch uvádzali, že sú to srbské výrobky, a takto obchádzali sankcie.
Srbské médiá uvádzajú, že príslušníci špeciálnych jednotiek zatkli niekoľkých predstaviteľov obchodných spoločností, ako napríklad Kleri fruit, T.M., Vip Fruit a Vip logistik, zamestnancov inštitútu Agroekonomik, 22 majiteľov poľnohospodárskych pozemkov, štyroch priekupníkov.
Pašovatelia ovocia a zeleniny dostávali z krajín EÚ falošné certifikáty, doklady o pôvode tovaru a tento pašovaný tovar miešali s originálnymi srbskými výrobkami a posielali všetko  do Ruska.
Eugen Rusnák
 
Príspevok V Srbsku skoncovali s činnosťou gangu, ktorý cez túto krajinu pašoval z EÚ “srbské” potraviny do Ruska, obchádzajúc sankcie zobrazený najskôr Hlavné správy.