Madrid 9. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Piatich Francúzov podozrivých z hromadného znásilnenia mladej Nórky v španielskom letovisku Benidorm obvinili vo štvrtok z pohlavného zneužitia, informovala agentúra AFP

Ilustračné foto

Mladíkov vo veku 18-19 rokov zatkla polícia v stredu po tom, ako ju miestne zdravotné stredisko upozornilo na možnú obeť znásilnenia. Traja podozriví zostávajú vo väzbe a dvoch prepustili bez zloženia kaucie.

Polícia uviedla, že Francúzi boli zatknutí za údajný “sexuálny útok”, ktorý sa podľa španielskeho práva vzťahuje i na znásilnenie, a za menej závažné obvinenie zo “pohlavného zneužívania” priateľky obete.

Nórka polícii povedala, že sa spolu so svojou priateľkou pridala k skupine mladých mužov v ich prázdninovom byte v Benidorme po tom, ako sa zoznámili prostredníctvom sociálnej siete. Obe ženy sú Nórky.

Druhá žena podľa slov obete byt neskôr opustila a nechala ju tam samu s piatimi mužmi, ktorých obvinila zo znásilnenia. Obe ženy boli schopné identifikovať mužov, ktorí všetci pochádzajú z mesta Toulouse na juhu Francúzska.

Právnik jedného z obvinených uviedol, že jeho klient mal pohlavný styk so ženou, ktorý však nebol hromadný a bol dobrovoľný. Právnik dodal, že počas udalosti boli obe strany pod vplyvom alkoholu.

Zastrašovanie alebo násilný čin musia byť podľa španielskeho trestného zákona dokázané, aby osobu mohli uznať za vinnú zo “sexuálneho útoku”. Vláda však chce tento zákon zmeniť, aby špecifikoval, že žena musí dať vyslovený súhlas s pohlavným stykom.

Súd minulý rok uznal iných piatich mužov za vinných zo sexuálneho zneužívania 18-ročného dievčaťa v Pamplone v júli 2016 a každého z nich odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Najvyšší súd však v júni tohto roka trestný čin preklasifikoval na znásilnenie a tresty zvýšil na 15 rokov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj