Torremolinos 7. októbra 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Daniel Cole)

Scéna, ktorá  sa odohrala v piatok v Stredozemnom mori, niekoľko kilometrov pred pobrežím Španielska, by mohla byť aj v napínavom dobrodružnom kriminálnom filme. Podľa údajov polície z mesta Torremolinos prenasledoval v piatok ráno policajný čln pred andalúzskym pobrežím jeden motorový čln, ktorý sa policajtom zdal byť podozrivý a predpokladali, že patrí drogovým dílerom

Ilustračné foto

Keď sa policajti k nemu priblížili a vyzvali ho, aby zastal, tak zrýchlil a dal sa na útek. Začala sa divoká naháňačka, pri ktorej prišlo ku kolízii člnov. V dôsledku kolízie sa všetci traja policajti ocitli vo vode a hrozilo im, že sa utopia. Policajný vrtuľník, ktorý tam priletel, krúžil nad miestom nešťastia, nemal však nijakú možnosť im pomôcť a tak prostredníctvom megafónu žiadal pašerákov drog, aby troch policajtov vytiahli z vody na svoj čln, čo tí aj hneď vykonali.

V podstate im zachránili život, ale ani to ich nezachránilo pred zatknutím, keď o niečo neskôr prišiel na miesto udalosti iný policajný čln a v blízkosti člna pašerákov vylovili policajti tri tony hašišu.

Dá sa však predpokladať, že previnilcov očakáva veľmi mierny rozsudok vzhľadom na to, že zachránili policajtov pred utopením.

Roman Bednár

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj