Bratislava 10. mája 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

V sobotu na Covid-19 otestovali takmer 1 500 ľudí, z toho dva testy boli pozitívne. Na webe covid-19.nczisk.sk o tom informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií. Celkovo je tak na Slovensku 1 457 pozitívne testovaných ľudí

Ilustračné foto

Laboratóriá doteraz otestovali takmer 120-tisíc vzoriek. Ochoreniu Covid-19 už tretí deň nepodľahol žiadny človek, počet úmrtí pacientov s týmto ochorením je tak stále 26. Z ochorenia sa zotavilo ďalších 22 ľudí, na Slovensku je tak spolu už 941 vyliečených pacientov.

Permanentný krízový štáb informoval na korona.gov.sk, že počet hospitalizovaných pacientov klesol na 110. U 23 ľudí bolo ochorenie potvrdené. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je päť osôb, na umelú pľúcnu ventiláciu je napojený jeden pacient. Kĺzavý medián v sobotu stále zostáva na hodnote štyri. Obidva nové potvrdené prípady evidujú v Trenčianskom kraji.

Počet prípadov vo svete prekročil štyri milióny

Počet potvrdených prípadov nového koronavírusu vo svete prekročil štyri milióny. Vyplýva to z údajov Johns Hopkins University. Celkový počet obetí pandémie stúpol už na 277-tisíc. Najhoršie zasiahnutou krajinou ostávajú Spojené štáty, kde registrujú vyše štvrtinu všetkých nakazených a tretinu všetkých úmrtí. Najviac postihnutým kontinentom je naďalej Európa

Experti však varujú, že skutočný počet infikovaných je pravdepodobne oveľa vyšší. Dôvodom je nízka úroveň testovania v mnohých krajinách. Denný prírastok mŕtvych v niektorých štátoch, napríklad v Španielsku, klesá, tento pozitívny trend ale sprevádzajú obavy, že uvoľňovanie opatrení súvisiacich s pandémiou by mohlo viesť k „druhej vlne“ nákazy.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj