Bratislava 15. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)

Už len jeden deň zostáva do vyhlásenia výsledkov ankety Slovenského atletického zväzu (SAZ) s názvom Atlét roka 2019. Slávnostné dekorovanie laureátov jednotlivých kategórií sa uskutoční v sobotu 16. novembra na slávnostnom galavečere od 18.00 h v DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava

Na snímke slovenský šprintér Ján Volko

Hlavná kategória má jednoznačného favorita. Kráľom slovenskej atletiky za tento rok by sa podľa dosiahnutých výsledkov mal stať šprintér Ján Volko. Európsky halový šampión v behu na 60 m zo škótskeho Glasgowa sa tejto pocty dočkal premiérovo v roku 2017, vlani ho zosadil z trónu chode Matej Tóth, ktorému sa však nevydarilo vystúpenie na majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe.

Ako upozornil web atletika.sk, Volko navyše získal ešte aj striebro v behu na 100 m na Európskych hrách v Minsku, čo bolo úplne najlepšie umiestenie z celej (nielen atletickej) slovenskej výpravy. Na Svetovej univerziáde v Neapole pridal štvrtú priečku na 100 a piatu na 200 m, takisto výrazne pomohol slovenskému tímu v I. lige ME družstiev v Sandnese (3. na 100 a 2. na 200 m).

Výsledky vzídu z hlasovania zástupcov 51 klubov, 12 novinárov a 13 členov výkonného výboru SAZ a šéftrénerov jednotlivých sekcií. V poradí 27. kráľ slovenskej atletiky v ére samostatnosti si ocenenie preberie z rúk Sebastiana Coea, šéfa svetovej atletiky, bývalého výborného strednotratiara a dvojnásobného olympijského šampióna na 1500 m. Ďalším prominentným hosťom večera bude prezident Európskej atletiky Svein Arne Hansen.

V Bratislave v sobotu slávnostne vyhlásia výsledky ankety Atlét roka 2019 aj v ďalších kategóriách – okrem najlepšieho seniora spoznáme i najlepšieho mládežníka do 23 rokov (hlavný favorit je bronzový na 400 m prekážok na MEJ v Borase Matej Baluch), najlepšieho trénera dospelých, najlepšieho trénera v kategórii mládeže, najlepšieho veterána a cenu si prevezme aj atlét či atlétka s najväčším počtom hlasov v kategórii Prekvapenie/objav roka.

Na galavečere uvedú do Siene slávy slovenskej atletiky, ktorej vznik inicioval v roku 2013 prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok, ďalšie štyri mená. Súčasť atletického večera bude i oficiálna rozlúčka SAZ s dlhoročnými reprezentantkami, skokanskými dvojičkami Danou a Janou Velďákovými.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj