Jasná 3. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)
 
Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej patrí druhá priečka po prvom kole nedeľňajšieho slalomu Európskeho pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej

Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová

Bronzová medailistka v tejto disciplíne z nedávneho svetového šampionátu vo švédskom Aare dosiahla o 11 stotín sekundy pomalší čas ako najrýchlejšia Nemka Marlene Schmotzová. Tretia pozícia priebežne patrí Švédke Ylwe Staalnackeovej s odstupom 17 stotín. Druhá a zároveň posledná slovenská zástupkyňa v 73-člennom štartovom poli, iba 16-ročná Sophia Christine Lilgová, sa zaradila s veľkým odstupom vyše 11 sekúnd na posledné 57. miesto spomedzi tých, ktoré prišli do cieľa.
Prvé kolo na trati Pretekárska 1 na Záhradkách v Jasnej nedokončili viaceré známe pretekárky ako Francúzka Nastasia Noensová, Slovinka Ana Buciková či čerstvá juniorská vicemajsterka sveta v slalome z talianskeho Val di Fassa Švajčiarka Aline Daniothová. Druhé kolo sa začne o 12.00 h.
 
Európsky pohár v Jasnej – priebežné výsledky – nedeľa:
Slalom žien – po 1. kole: 1. Marlene Schmotzová (Nem.) 51,40 s, 2. Petra Vlhová (SR) +0,11 s, 3. Ylwa Staalnackeová (Švéd.) +0,17,… 57. Sophia Christine Lilgová (SR) +11,31.
 
Príspevok V slalome Vlhová po 1. kole na 2. mieste, líderkou Nemka Schmotzová zobrazený najskôr Hlavné správy.