Škótsko 15. januára 2017 (HSP/breitbart/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

Počas bohoslužieb v škótskej katedrále Sv. Panny Márie sa spievali verše koránu, ktoré popierajú jednu z najzákladnejších kresťanských dogiem, že Ježiš Kristus je Božím Synom.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Predstavitelia škótskej episkopálnej cirkvi pozvali na kresťanské bohoslužby moslimku, ktorá zaspievala pasáž z koránu v typickom moslimskom štýle. Verše prezentujú moslimskú interpretáciu narodenia Ježiša Krista, kde sa tvrdí, že „Panna Mária bola po narodení „zahanbená“ a že k nej malý Ježiško zázračne prehovoril so slovami, že je Božím poslom“.

Moslimka svoj spev ukončila veršami 35, v ktorom sa píše: „Allahovi neprináleží, aby sa mohol volať jeho synom“ a veršom 36, v ktorom malý Ježiško ako nemluvňa povedal: „Allah je môj pán a tvoj pán. Tak sa mu klaňaj. To je pravá cesta.“

Škótska episkopálna cirkev sa touto udalosťou spočiatku pýšila a celý spev umiestnila na svoju Facebookovú stránku a na Youtube, kde ale obdŕžala mnoho negatívnych reakcií, a tak video i stránku zrušila.

Už odslúžilý anglikánsky biskup Michael Nazir-Ali odsúdil túto udalosť:

„Je obzvlášť netaktné recitovať verše koránu v kostole na sviatok Troch kráľov, kedy oslavujeme nielen Zjavenie Pána, ale aj Jeho krst a Božské vyhlásenie: „Toto je Môj milovaný Syn, v ktorom mám zaľúbenie“.

Ktovie ako by to dopadlo, keby sa v mešite spievali verše zo Svätého Písma, ktoré by protirečili islamu.

Branislav Zaujec