Trstená 30. októbra 2017 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)

V.I.A.C. Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže v Trstenej na Orave pripravil posledný októbrový štvrtok (26. októbra) ďalší z inšpiratívnych večerov s troma hosťami a ich rôznorodými osobnými príbehmi. Dostal názov “Proti prúdu”. Vystúpili na ňom tri osobnosti, ktoré v istom momente svojho života podstúpili vážne rozhodnutia a kráčali proti prúdu.
Na snímke účastníci akcie

Vladimír Beregi, bývalý príslušník policajnej zásahovej jednotky, sa v istom okamihu svojho života rozhodol kráčať po inej ceste, ako po tej, po ktorej dovtedy kráčal a dnes je z neho rímskokatolícky kňaz. Michal Libant, príslušník zboru väzenskej a justičnej stráže v Leopoldovskej väznici a zároveň väzenský pedagóg, ktorý sa správa k odsúdeným inak ako je štandard a to tým, že vedie s odsúdenými biblické krúžky, modlitebné chvály a sám je svedkom mnohých obrátení väzňov. Azim Farhadi ako Afganec žijúci už 18 rokov na Slovensku, ktorý sa rozhodol pomáhať tým, ktorí pomoc potrebujú a robí mnoho odvážnych krokov, ktoré ho posúvajú vpred.
Na stretnutie prišlo okolo 70 ľudí, ktorí prišli stráviť večerné chvíle dňa s pozvanými hosťami a stretnutie bolo obohatené o tradičnú živú afgánsku hudbu v podaní dvoch chlapcov z Afganistanu. Inšpiratívne večery v réžii V.I.A.C. – Inštitútu pre podporu a rozvoj mládeže opäť pokračujú. Najbližší bude 30. novembra 2017, kde sú pozvaní hostia, ktorí skúšajú v živote nové veci. Aj napriek tomu, že Slovensko je oproti veľkému svetu len malou krajinou, žije v ňom veľa talentovaných ľudí, ktorí vo svojom živote dokázali veľmi veľmi. Stoja za nápadmi a práve oni sú veľkou inšpiráciou a osobnosťou nielen pre Slovensko ale aj ostatné krajiny sveta. Srdečne je pozvaný každý, kto sa chce prísť inšpirovať cez osobnosti, ktoré stoja za veľkými vecami, pretože sa rozhodli naplno využívať svoje dary a talenty, informovala TK KBS Veronika Tarajová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.