Moskva 26. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/The Russia’s National Anti-Terrorist Committee)
 
Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zneškodnila v uplynulých štyroch dňoch 12 sympatizantov džihádistov z Islamského štátu a 14 ďalších teroristov, a to v Dagestane, Tatársku, v okolí Stavropoľu, ako aj v Omskej a Ulianovskej oblasti. Informovali o tom vo štvrtok tlačové agentúry Interfax a MTI s odvolaním sa na tlačovú službu FSB.

Ilustračné foto

Podľa rovnakého zdroja došlo v dagestanskom Derbene k zadržaniu 11 stúpencov Islamského štátu (IS), ktorí prisahali vernosť jeho lídrovi a ktorí pripravovali útoky na mocenské orgány.
Iného stúpenca IS, ktorý chcel spáchať teroristický útok strelnou zbraňou a po domácky vyrobenou náložou, zadržali v okolí Stavropoľu.
V Tatársku, ako aj v Omskej a Ulianovskej oblasti sa pred dvoma dňami podarilo narušiť činnosť medziregionálnej štruktúry medzinárodnej teroristickej organizácie Hizb at-Tahrír al-Islámí (Islamská strana oslobodenia) vrátane zadržania 14 ich lídrov a členov.
 
Príspevok V Rusku za štyri dni zadržali v piatich lokalitách viac ako dva tucty teroristov zobrazený najskôr Hlavné správy.