Na snímke vozidlá záchranných zložiek sú neďaleko sídla pobočky ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) v Archangeľsku v stredu 31. októbra 2018. Foto: TASR/AP

Moskva 31. októbra (TASR) – Vo vchode do sídla pobočky ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) v Archangeľsku sa v stredu vyhodil do vzduchu muž, ktorý utrpel smrteľné zranenia. Oznámil to ruský Národný protiteroristický výbor (NAK).

„Podľa predbežných informácií osoba, ktorá vošla do budovy, vybrala z tašky neidentifikovaný predmet, ktorý mu o niečo neskôr v rukách explodoval. Následkom toho utrpel smrteľné zranenia,“ uviedol NAK vo vyhlásení pre agentúru TASS.

Ruskí vyšetrovatelia neskôr identifikovali útočníka ako miestneho 17-ročného obyvateľa a uviedli, že útok vyšetrujú ako teroristický čin.

Traja zamestnanci pobočky FSB utrpeli zranenia rozličného charakteru. Na miesto prišli pyrotechnici a začalo sa vyšetrovanie.

Gubernátor Archangeľskej oblasti Igor Orlov uviedol, že zločin bol vykonaný s použitím výbušného zariadenia a v celom regióne na severe Ruska sprísnili bezpečnostné opatrenia.

Agentúra AP pripomína, že FSB a iné bezpečnostné zložky boli v minulosti cieľmi útokov prevažne islamistických povstalcov v inom ruskom regióne – v oblasti severného Kaukazu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR