Moskva, 15. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Sakchai Lalit)

Ruskí experti a médiá prízvukujú, že zjednodušený režim návštevy krajiny počas konania majstrovstiev sveta vo futbale rozviaže ruky „obchodníkom s bielym mäsom“ a do Ruska sa budú hrnúť stovky prostitútok z Ázie a Afriky.
Ilustračné foto

Podľa expertov najväčší prílev sa očakáva z afrických štátov. V tejto súvislosti členovia občianskeho hnutia „Alternatíva“, ktoré sa zaoberá oslobodením ľudí z otroctva, už odštartovali preventívne opatrenia.
Experti pripomínajú, že počas konania majstrovstiev sveta vo futbale budú „ruské dvere“ dokorán otvorené pre všetkých, ktorí si kúpia lístok na nejaký zápas. V krajine bude platiť zjednodušený režim prijímania cudzincov. Toto určite využijú „obchodníci s bielym mäsom“.
„Je to organizovaný zločinecký biznis, v ktorom úzko spolupracujú „otrokári“, predajcovia drog, dopravcovia, niektorí štátni úradníci a iní. „Otrokárstvo“ je oveľa rafinovanejší „biznis“: v tomto prípade je oveľa ťažšie dokázať vinu zločincov. Preto si musíme dávať väčší pozor a podniknúť príslušné opatrenia,“ povedala pre média hovorkyňa občianskeho hnutia „Alternatíva“ Júlia Silujanovová.
Ruské médiá pripomínajú, že tieto obavy sú dosť opodstatnené. Podľa údajov „Alternatívy“, počas olympiády v Soči v r. 2014 z 50 pozvánok na olympiádu, ktoré poslali funkcionárom a trénerom reprezentácie Nigérie, asi 30 pozvánok sa dostalo do rúk tamojším „otrokárom“ a predajcom drog. V krajine preto údajne mienia podniknúť prísne opatrenia, aby sa „sexuálna turistika“ tento raz nerozbehla.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.