Moskva 28. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)
 
Veľká Británia začína cúvať v konflikte s Ruskom. Zatiaľ sa to netýka obvinení z otrávenia špióna Skripaľa, ale účastí Veľkej Británie na júnových majstrovstvách sveta vo futbale v Rusku. Kým predtým sa Londýn vyhrážal, že bude úplne bojkotovať majstrovstvá a britská reprezentácia tam nepocestuje, najnovšie Londýn zmiernil tón.

Na snímke b ritský minister zahraničných vecí Boris Johnson

Britský minister zahraničia Boris Johnson vyhlásil, že Veľká Británia nebude bojkotovať majstrovstva sveta prostredníctvom svojich futbalistov a tí predsa do Ruska pocestujú. Vysvetlil, že o účasti mužstva na majstrovstvách navyše nerozhoduje vláda, ale futbalová federácia, ktorá nemienila bojkotovať šampionát. Takisto ani federácia, ani vláda by nechceli ubližovať britským fanúšikom.
Minister zahraničia Boris Johnson vysvetlil, že bojkotovať majstrovstva sveta v Rusku budú iba najvyšší predstavitelia štátu: „Do Ruska nepôjdu ministri a ani členovia kráľovskej rodiny.“ Pripomenul, že podobné opatrenia mienia podniknúť aj niektoré iné štáty, ako napríklad, Island, Poľsko, Švédsko či Dánsko.
Naopak austrálska vláda vyvrátila správy, ktoré sa objavili vo viacerých médiách, a vyhlásila, že sa nechystala bojkotovať majstrovstva sveta v Rusku a zúčastní sa na všetkých oficiálnych podujatiach.
V Rusku svojsky reagovali, že ich nenavštívia britskí ministri a členovia kráľovskej rodiny. Viacerí športovci a funkcionári v rozhovoroch pre média ironizovali, že si nevedia predstaviť, že do Ruska neprídu členovia kráľovskej rodiny. Sarkasticky prízvukovali, že to bude veľká tragédia pre celú krajinu, nevedia, ako to prežijú a niektorí dokonca navrhli, aby z dôvodu, že do Ruska členovia kráľovskej rodiny neprídu, v krajine vyhlásili štátny smútok… Iní športovci a funkcionári iba smutne konštatovali, že všetky rozhovory o tom, že šport a politika sú nezlučiteľné, sú iba klamstva.
Eugen Rusnák
 
Príspevok V Rusku prisľúbili, že vyhlásia štátny smútok v súvislosti s tým, že členovia britskej kráľovskej rodiny neprídu na majstrovstva sveta vo futbale zobrazený najskôr Hlavné správy.