Moskva 7. septembra 2019 (HSP/inforeactor.ru/Foto:TASR/AP-Michael Probst)  

Poslanec ruskej Štátnej dumy Sergej Ten v rozhovore pre média za veľmi správnu a užitočnú označil iniciatívu spoločnosti Transmašholding, ktorá v spolupráci s Rosatomom mieni vyrábať vlaky, ktoré budú využívať ekologické vodíkové palivo. Dohodu o spolupráci tieto dve spoločnosti podpísali v priebehu Východného ekonomického fóra, ktoré 4. septembra otvorilo brány vo Vladivostoku

Ilustračné foto

Dohodu podpísali: generálny riaditeľ Ruských železníc Oleg Belozerov, zástupca gubernátora Sachalinskej oblasti Valerij Limarenko, generálny riaditeľ spoločnosti Rosatom Alexej Lichačev a generálny riaditeľ Transmašholdingu Kurill Lipa. Vedenie Ruských železníc tento projekt označilo za perspektívny, ktorý sa bude realizovať za účelom zvýšenia ekologickej bezpečnosti. Účastníci projektu pre média prezradili, že pilotným polygónom pre testovanie podobných vlakov sa, podľa všetkého, stane ostrov Sachalin.

Poslanec ruskej Štátnej dumy Sergej Ten v rozhovore pre média podčiarkol, že v súčasnosti na celom svete hľadajú lacné, efektívne a ekologicky bezpečné palivo: „Myslím si, že každý druh paliva, ktorý sa môže stať alternatívou rope a iným existujúcim druhom paliva, treba využívať. Prirodzene, všetko nové treba stokrát preveriť v rôznych extrémnych situáciách. Je to určite správny trend,“ podčiarkol.

Sergej Ten poukázal na to, že na realizácii projektu budú spolupracovať skúsené a silné spoločnosti, ktoré by sa podľa neho mali čo najviac zaoberať podobnými projektmi. Podotkol, že najväčšiu pozornosť treba venovať bezpochyby bezpečnosti – ako pre cestujúcich, techniku, zariadenia, tak aj pre životné prostredie.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj