V Rusku maskovaní muži zbili známeho environmentálneho aktivistu

Moskva 29. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

Maskovaní muži brutálne zbili známeho ruského environmentálneho aktivistu Andreja Rudomachu. Oznámila to v piatok agentúra AP s odvolaním sa ním vedenú organizáciu s názvom Ekologická hliadka na Severnom Kaukaze (EVSK/EWNC).
Na snímke Andrej Rudomacha

Na Andreja Rudomachu podľa nej zaútočili vo štvrtok traja maskovaní muži v meste Krasnodar na juhu Ruska. Aktivistu následne previezli do nemocnice s viacerými zraneniami vrátane fraktúry lebky a zlomeného nosa, nie je však v ohrození života.
Podľa predstaviteľa EVSK sa Rudomacha spolu s ďalšími spolupracovníkmi len nedávno vrátil z cesty do oblasti Čierneho mora, kde dokumentoval nelegálnu stavbu luxusného sídla. Útočníci ukradli aj kamery, ktoré členovia skupiny používali počas tejto cesty.
Organizácia tiež nedávno zverejnila správu o nelegálnej loveckej expedícií, ktorej sa zúčastnili aj viacerí lokálni činitelia.
Útok už začali vyšetrovať miestne orgány.
Ekologická hliadka na Severnom Kaukaze už roky odhaľuje nezákonné skládky odpadu, ničenie krajiny a kontamináciu vodných tokov na juhu Ruska. Niektorí jej aktivisti upozornili aj na machinácie miestnych funkcionárov, ktorí si postavili sídla v lesných a prímorských biotopoch s neporušenou prírodou, pripomína agentúra AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)