Bukurešť 3. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Doživotný trest väzenia si odpykávajúci rumunský väzeň čelí od dnešného dňa žalobe tamojšej protiteroristickej prokuratúry DIICOT, keďže sa opakovane vyhrážal zamestnancom zastupiteľského úradu istej členskej krajiny Európskej únie fyzickou likvidáciou.
Ilustračné foto

Je síce otázne, ako by Marian Enache hrozby mohol naplniť v praxi spoza mreží väznice v meste Tulcea, avšak aj to, ako mu môžu ďalej sprísniť už aj tak doživotný trest odňatia slobody, ktorý medzičasom 40-ročnému mužovi vymerali ešte ako mladíkovi za dve dokonané brutálne vraždy a jeden pokus o hrdelný zločin.
Obžalovaný využil jednu zo sociálnych sietí, aby sa zoznámil so životnou láskou. Keď však vysvitlo, že žena, žijúca v zahraničí, neopätuje jeho city, pokúsil sa dosiahnuť jej vyhostenie z nemenovanej krajiny.
Najskôr vlani v decembri adresoval zastupiteľskému úradu predmetnej krajiny list, potom sa neskôr s ním opakovane spojil telefonicky a vyhrážal sa pri tom zastrelením zamestnancov, ak jeho niekdajšiu lásku nevyhlásia za nežiaducu osobu v krajine. Zdá sa, že to myslel napriek pobytu vo väzenskom zariadení vážne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.