V Rumunsku sa objavil Hitlerov krstný syn

Rumunsko 19. januára 2018 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP Photo/file)

Obyvateľ rumunskej dediny Voievodeasa Adolf Ernst Städler tvrdí, že je krstňaťom Adolfa Hitlera, a že dostal meno po ňom. Podľa slov 77-ročného muža ho führer pokrstil v tábore pre etnických Nemcov v blízkosti rakúskej hranice v Hohenschwangau (Bavorsko). Oznámil to rumunský portál Monitorul
Na archívnej snímke z 22. septembra 1938 je nemecký diktátor Adolf Hitler v Bad Godesbergu

Städler sa narodil 25. apríla 1941. Vravel, že Hitler sľúbil pokrstiť prvé dieťa, ktoré sa v tomto tábore narodí, a bol to  práve on. Podľa jeho slov ho führer držal v náručí. „Môj rodný list bol vytlačený zlatými písmenami a podpísaný Hitlerom”, zdôraznil dôchodca. Dodal, že jeho matka tiež dostala od Hitlera určitú peňažnú čiastku.
Ako podotkol Städler, jeho rodičia boli Nemci, žili ale v Rumunsku, potom sa presťahovali do Nemecka, a po ukončení druhej svetovej vojny sa vrátili späť do Rumunska. Matka spálila rodný list svojho syna, ten ho ale dokázal po mnohých rokoch obnoviť v archíve potom, čo dostal nemecké občianstvo. Tento dokument tiež potvrdzuje, že Städler bol skutočne prvým dieťaťom, ktoré sa narodilo v tábore v Hohenschwangau.
Dôchodca podotkol, že aj keď dostal nemecký pas, nechce sa presťahovať do Nemecka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)