Banská Bystrica 21. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica (FNsP FDR) zrekonštruovali voľné priestory a vytvorili tak moderné pracovisko s ambulanciami pre hematologických pacientov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, do rekonštrukcie a vybavenia ambulancií investovala nemocnica 70-tisíc eur z vlastných zdrojov

Ilustračné foto

Dve ambulancie a aplikačná miestnosť, v ktorých denne vyšetria 70 pacientov s ochoreniami krvi, sa doteraz nachádzali v stiesnených a opotrebovaných priestorov na prvom poschodí poliklinickej časti. Vo vynovených priestoroch na druhom poschodí bude pacientom k dispozícii recepcia, rozľahlé a komfortné priestory ambulancií.

„V nových priestoroch máme dve aplikačné miestnosti, ktoré nám umožnia podávať zvlášť chemoterapiu a v druhej miestnosti hemoterapiu. Novinkou sú aj samostatné priestory na odbery krvi,“ priblížil primár hematologického oddelenia Alexander Wild s tým, že pribudlo aj komfortné zázemie pre personál nemocnice.

Hematologické oddelenie zabezpečuje pre pacientov Banskobystrického samosprávneho kraja modernú diagnostiku a liečbu primárnych hematologických, teda krvných ochorení. Oddelenie je regionálnym hemofilickým centrom a regionálnym centrom pre autológne transplantácie krvotvorných kmeňových buniek.

Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica patrí medzi koncové a teda najväčšie nemocnice na Slovensku. Nemocnica má 910 lôžok na 35 klinikách a oddeleniach, pričom ročne hospitalizuje 40-tisíc pacientov. V nemocnici uskutočnia 20-tisíc operačných výkonov a na ambulanciách ošetria 500-tisíc pacientov za rok. O pacientov a chod nemocnice sa stará viac ako 2 300 zamestnancov.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj