V Ríme sa začal medzinárodný kongres pod názvom „Luther po 500 rokoch”

Rím 30. marca 2017 (HSP/TK KBS/RV/Foto:Wikipedia)

V Ríme sa v stredu začal medzinárodný kongres pod názvom „Luther po 500 rokoch – reflexia nad Lutherovou reformou v historickom a cirkevnom kontexte.“ Konferencia, ktorú organizuje Pápežský výbor pre historické vedy, potrvá do piatka 31. marca.

V Ríme sa začal medzinárodný kongres pod názvom „Luther po 500 rokoch”

Celý program je rozdelený do piatich blokov: úvod, náboženský kontext, sociálno – politický kontext, Luther v diskusii a ekumenický okrúhly stôl. V diskusii pri okrúhlom stole sa nad témou: „Perspektívy stretnutia a križovatky dvoch oddelených ciest“ stretnú emeritný predseda Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov kardinál Walter Kasper, krajinský biskup Evanjelickej cirkvi v Nemecku prof. Heinrich Bedford-Strohm a ďalší akademickí odborníci spolu s novinármi. Pápežský výbor pre historické vedy organizuje pri tejto príležitosti aj koncert s názvom „Pevný hrad je náš Boh. Hudba reformácie“. Bude sa konať vo štvrtok 30. marca o 18. hod. v kostole Teutonica vo Vatikáne.

Kongres je ďalším z podujatí v rámci pripomienky 500. výročia reformácie, ako aj polstoročia vzájomného dialógu medzi evanjelickou a katolíckou cirkvou.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.