Viedeň 15. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-David Goldman)
 
Skupina väznených migrantov, ktorí mali byť deportovaní z Rakúska, zapálila v noci na sobotu svoju celu v detenčnom policajnom zariadení vo viedenskej štvrti Josefstadt. Na mieste došlo k viacerým vážnym zraneniam, informovala podľa agentúry DPA viedenská polícia.

Ilustračné foto

Piati Afganci vo veku 18-33 rokov a jeden 30-ročný Iračan boli po incidente prevezení do nemocnice, kde ich prijali na oddelení intenzívnej starostlivosti. Dvoch z nich museli resuscitovať, priblížila rakúska agentúra APA.
Hovorca polície Harald Sörös uviedol, že vyšetrovatelia objavili obhorený list na rozlúčku, čo naznačuje, že incident mohol byť pokusom o samovraždu. K týmto špekuláciám ešte prispieva skutočnosť, že migranti sa snažili policajtom aj iným zriadencom zabrániť vo vstupe do miestnosti, ktorej dvere zahatali skrinkou.
Polícia uviedla, že oheň sa podarilo rýchlo uhasiť. Z miesta však bolo potrebné evakuovať zhruba 40 ďalších väzňov, z ktorých až 14 sa mohlo nadýchať dymu.
Na akcií sa zúčastnilo asi 100 policajtov a 70 hasičov. Ako sa migrantom podarilo založiť oheň doposiaľ nie je známe.
 
Príspevok V Rakúsku skupina väznených migrantov zapálila svoju celu. Dvoch museli resuscitovať zobrazený najskôr Hlavné správy.