V Rakúsku pokračuje skúmanie podozrení voči zadržanému Maročanovi

Salzburg 29. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Rakúski kriminalisti naďalej pracujú na prípade 25-ročného Maročana podozrivého z teroristických aktivít, ktorého zadržali v ubytovni pre utečencov vo Fuschli v spolkovej krajine Salzbursko, a to po predchádzajúcom monitoringu jeho aktivít

Pokračuje vyhodnocovanie a analýza obsahu troch mobilných telefónov podozrivého, ako aj jeho laptopu, teda prístrojov, ktoré policajti zaistili pri zadržaní tohto muža severoafrického pôvodu.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Príslušná prokuratúra by mala 4. januára rozhodovať o tom, či Maročan zostane vo vyšetrovacej väzbe, respektíve či sa proti nemu začne stíhanie pre členstvo v teroristickom zoskupení, vyplýva z informácií rakúskeho verejnoprávneho rozhlasu ORF.

Súčasťou vyšetrovania bude aj výsluch hlavnej svedkyne v danom prípade – ženy z Palestíny, ktorá upozornila rakúsku políciu na možnú hrozbu. Stalo sa tak za kurióznych okolností. Maročan totiž skypoval so známou z Palestíny, avšak rozhovor na počítači neukončil, a tak si jeho partnerka vypočula jeho následný rozhovor s neznámou osobou o prípadnom teroristickom útoku v Salzburgu v období medzi vianočnými sviatkami a Silvestrom. Následne informovala o svojich poznatkoch mužov zákona zo Salzburska.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.