Viedeň 23. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/AP/Ronald Zak)

Rakúski ľudovci z ÖVP a slobodní z FPÖ sa na koaličných rokovaniach vo Viedni dohodli na balíku o digitalizácii. O detailoch tejto dohody informovali po štvrtkovom kole rokovaní predsedovia oboch strán Sebastian Kurz a Heinz-Christian Strache.
Na snímke rakúsky minister zahraničných vecí a líder Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) Sebastian Kurz

Predseda Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) Kurz po asi štvorhodinových rokovaniach uviedol, že digitalizácia predstavuje výzvy, ale aj veľké možnosti, pričom menoval napríklad vzdelávanie, ekonomiku či verejnú správu, ktorá sa môže priblížiť občanom a stať efektívnejšou.
Kurz, ktorého rakúsky prezident Alexander Van der Bellen poveril na základe výsledkov predčasných parlamentných volieb zostavením novej vlády, vyjadril spokojnosť s doterajším priebehom rokovaní, ktorý podľa jeho slov zodpovedá očakávaniam.
Predseda Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Strache priznal, že predstavy partnerov sa neprekrývajú vo všetkých otázkach na 100 percent, rozhodujúci však bude na konci program vo farbách rakúskej trikolóry – teda “červeno-bielo-červený”. Napriek úsiliu o rýchlosť je dôležitá aj kvalita a serióznosť, dodal.
Rokovania za účasti vedúcich činiteľov oboch strán budú pokračovať v piatok popoludní. Ich koniec bude aj tentoraz otvorený a nebude po nich nasledovať tlačová konferencia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.