Viedeň 4. októbra 2017 (HSP/TK KBS/KAP/Foto:TK KBS)

Rakúski katolíci odštartovali modlitbovú iniciatívu na podporu vzťahov manželských a snúbeneckých párov, ako aj za opätovné lepšie pochopenie cirkevného sviatostného a nerozlučiteľného manželstva. Doposiaľ sa do iniciatívy pod názvom „Modlitebný boj za manželstvo“ zapojilo asi 4000 osôb. V ružencovom mesiaci októbri sa má tento „modlitebný boj“ ešte intenzívnejšie propagovať.

Túto súkromnú iniciatívu vedú manželia Rositta a Robert Reithoferovci, angažovaní v Cirkvi v oblasti sprevádzania manželov a tiež členovia Komisie pre rodinu pri Rakúskej biskupskej konferencii. Akciu, ktorú zahŕňa i vlastná forma modlitby ruženca, podporuje tiež biskup St. Pöltenu, Klaus Küng a viedenskí svätiaci biskupi Franz Scharl a Stephan Turnoszsky. Biskup Küng, ktorý je v rámci biskupskej konferencie zodpovedný za oblasť týkajúcu sa manželstva a rodiny, od akcie očakáva, že prispeje k tomu, aby „v mladých pároch dozrelo rozhodnutie pre sviatostné manželstvo a u vydatých a ženatých sa prebudila túžba žiť v rodine s hojnosťou lásky a vzájomného porozumenia podľa kresťanskej viery.
Viesť šťastný manželský život, je najčastejšie želania ľudí v Rakúsku, hovorí biskup Turnovszky. „Aby sa to podarilo, na to treba ľudské úsilie a Božiu pomoc. Oboje je mnohým ľuďom cudzie, a tak je príliš mnoho z nich zranených z toho, že musia prizerať, ako je zlomená ich láska a ich srdce.“ Preto sa viedenský biskup teší z iniciatívy, kde „sú páry skrze modlitbu sprevádzané a posilňované“
(Zdroj: KAP / Preložila: Ľubica Hricová).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.