Slovensko 11. decembra 2017 (HSP/Foto: TASR-Michal Svítok)
 
Rakúsky ústavný súd rozhodol, že homosexuáli budú môcť od 1. januára 2019 uzatvárať manželstvá. Súčasné zákonné ustanovenie totiž označil za diskriminačné. V Rakúsku teda zmenili zákon nie občanmi volení politici, ale ľudom nevolení sudcovia.
Aký dopad bude mať toto rozhodnutie súdu na rakúsku spoločnosť? Kedy začnú podobné tlaky vznikať aj na Slovensku? Na tieto a ďalšie otázky odpovedal Anton Chromík z Aliancie za rodinu.

Na snímke hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík

Rakúsky ústavný súd rozhodol, že v krajine sa homosexuáli budú môcť legálne zosobášiť od 1. januára 2019. Môžeme otvorene povedať, že občanmi nevolení sudcovia zmenili zákon?
Áno, môžeme to povedať. Prakticky sa tak stalo.
 
Ako podľa vás budú rozhodnutie súdu riešiť politické strany? Politické strany, ktoré pravdepodobne vytvoria vládu, sú totiž proti manželstvu homosexuálov.
Obávam sa, že v Rakúsku neexistuje už žiadna väčšina, ktorá by za manželstvo naozaj zabojovala. Nasvedčujú tomu aj vyjadrenia o tzv. „rešpektovaní“ súdneho rozhodnutia. Musela by tu byť vyššia angažovanosť a vôľa zmeniť Ústavu a reformovať inštitúcie. Tú však nevidím. Vidím slabosť.
 
Aký dopad bude mať toto rozhodnutie súdu na rakúsku spoločnosť?
Mediálne krásne namaľovaný obraz plný svetlých dúhových zajtrajškov má slabinu. Je to prelud a ten sa skôr či neskôr rozplynie. Keď prichádza zlo, predstaví sa: Dobrý deň, som dobro. Keď príde dobro povie iba Dobrý deň! Najsilnejší argument pred niekoľkými desaťročiami pre legalizáciu rozvodov bol tento: Ako to ovplyvní vaše manželstvo, rozvediete sa kvôli tomu? A naši pradedovia povedali. Jasné že nie a dovolili rozvody. Dnes vidíme, ako rozvody zraňujú už skoro polovicu našich detí. Stačilo zopár generácií a dôsledky na deti sú desivé. Deti prestali veriť, že láska do smrti je možná. Boja sa sobášov, lebo rodičom to nevyšlo. Stále majú v srdci túžbu, aby sa ich rodičia dali dokopy a zároveň sú neschopní vydržať ťažkosti, lebo nedostali príklad.
Čo si myslíte, aké dôsledky bude mať zmena manželstva, do ktorého už nepatrí plodenie detí. Aké bude mať dôsledky manželstvo, v ktorom nie je otec nenahraditeľný, ba v ktorom ani matka nie je nenahraditeľná? Aké vplyvy na sexualitu detí budú mať príklady, ktorými ich kŕmia a budú ešte viac kŕmiť médiá. Tvrdenie protistrany, je také isté ako pred pár desaťročiami pri rozvodoch: Ako to ovplyvní vaše manželstvo?
 
Je prijatie registrovaného partnerstva len zásterkou pre následné pretlačenie manželstva homosexuálov?
Nazval by som to skôr postupný krok. Prirovnám to k príkladu, ak spravíte chybu na začiatku pri počítaní príkladu, môžete ďalej  hodiny a dni počítať správne  už nikdy nedostanete dobrý výsledok. Tak je to aj pri registrovanom partnerstve. Rodina je od slova „rodiť“ a nedá sa vytvoriť dvomi mužmi alebo dvoma ženami. Je rozdiel medzi právom na súkromie a právom na rodinu. Rodina je tu kvôli deťom, nie kvôli právam dospelých.
Ak pripustíte vznik  rodinnoprávneho inštitútu ako je „registrované partnerstvo“, schválite logický nezmysel. Samozrejme potom už neexistuje žiaden logický dôvod, aby ste mali dva rodinnoprávne inštitúty. Každá krajina s registrovaným partnerstvom  môže skončiť s manželstvom osôb rovnakého pohlavia, stačí ak súdy následne využijú princíp tzv. „nediskriminácie“.
 
Odhadli ste správne, že súd dokáže zmeniť zákon. Kedy podľa vás začnú podobné tlaky vznikať aj na Slovensku?
Veď tie už tu sú. Ako inak je možné vnímať stanovisko hovorcu Ministerstva spravodlivosti SR? “Práva, ktoré majú LGBTI rodičia vo vzťahu k svojim osvojeným deťom, ktoré získali ešte pred príchodom na Slovensko, môže uznať náš súd.” Toto vyjadrenie však nekorigoval nikto! Máme tu prípad Coman et al. v ktorom sa rozhoduje, či nám nanúti Súd európskej únie manželstvo osôb rovnakého pohlavia. V tejto veci sme robili petíciu na https://www.podpisem.sk/brante-nasu-ustavu/.
 
Ako je podľa vás možné, že tak malá komunita ľudí, dosiahla takéto ústupky na majorite?
Ja to vnímam trošku inak. Táto komunita patrí skôr k zneužitej skupine, podobne komunisti zneužili pracujúcich na presadenie svojej ideológie. Dôvody vidím inde. Prvým je strata zmyslu pre rodinu a manželstvo u majority.  Rozvodmi nastala masívna devastácia rodiny. Potratmi sa oslabil zmysel pre dobro detí. Sexuálna revolúcia priniesla devalváciu sexu na úroveň poobedňajšej kávy. Myslela si, že zvyšuje význam sexu, ale znížila ho do prachu.
Ak rozštiepite väzby v atóme uvoľní sa neriadená ničivá sila. Tá má následne vplyv na iné rodiny. Ak by ľudia pochopili, čo znamená rodina a manželstvo nikdy by nemohli súhlasiť.  Peniaze mocných, Gramsciho plán na  pochod inštitúciami, médiami a kultúrou pomohli rozšíriť túto devastáciu vnútra človeka. Otec Maroš Kuffa raz povedal: “Čo sa opúšťaš ako kravský chvost?”  Vždy je tu riešenie. Ideš zle? Naspäť!
 
Príspevok V Rakúsku nie volení politici, ale sudcovia zmenili zákon o manželstvách homosexuálov. Chromík: Tie tlaky sú už aj na Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy.