Innsbruck/Salzburg/Viedeň 2. januára 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Už na 11 sa zvýšil počet trestných oznámení, ktoré do dnešného popoludnia podali ženy pre sexuálne obťažovanie počas silvestrovskej noci v hlavnom meste rakúskej spolkovej krajiny Tirolsko Innsbruck.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Polícia preveruje podozrenia zo spáchania deliktov podobného charakteru aj v Salzburgu a Viedni, informovali rakúske i zahraničné médiá.  Medzi obeťami z Innsbrucku sú nielen Rakúšanky, ale aj ženy z Nemecka, Švajčiarska a Talianska.

Podľa ich slov sa stali v centre mesta obeťami obťažovania skupiny mužov vo veku do 30 rokov pochádzajúcich podľa výzoru zrejme zo zahraničia. Muži mali čierne vlasy a niektorí z nich aj brady.

Kriminalisti teraz čakajú na záznamy z videokamier, ktoré by mali pomôcť s identifikáciou páchateľov. Aj keď dve zo žien páchateľov odfotili mobilným telefónom, kvalita záberov bola – vzhľadom na tmu v okolí – zlá.

Vyšetrovatelia predpokladajú, že za obťažovaním je skupinka tých istých páchateľov, ktorí volili podobnú metódu vo všetkých prípadoch. Deliktov sa navyše dopustili okolo polnoci, keď bola v centre Innsbrucku najväčšia tlačenica.

K trom trestným oznámeniam v súvislosti so sexuálnym obťažovaním počas silvestrovskej noci v Salzburgu pribudol dnes ďalší prípad. Ide v ňom o 18-ročného žiadateľa o azyl z Afganistanu, ktorý v podnapitom stave dobiedzal do 31-ročnej Nemky.

Podozrivého, ktorý sa v tlačenici pokúšal siahať žene do rozkroku a bozkávať ju, rakúski policajti vypočuli a z iniciatívy prokuratúry umiestnili do justičného zariadenia v Salzburgu. Tri trestné oznámenia podali kvôli deliktom podobného charakteru aj ženy vo Viedni.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.