Palm Beach 9. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lee Jin-man)

Zasadnutie neprinieslo konečné rozhodnutie o tom, či sa hráči NHL zúčastnia na ZOH 2018

Niektorí majitelia klubov NHL namietajú, aby sa profiligoví hokejisti zúčastnili na olympijských hrách v Pjongčangu. Uviedol to komisár súťaže Gary Bettman po štvrtkovom stretnutí Rady guvernérov na Floride.

Ilustračné foto

Ani toto zasadnutie neprinieslo konečné rozhodnutie o tom, či sa hráči NHL zúčastnia na ZOH 2018. Problém je v tom, že Medzinárodný olympijský výbor (MOV) stopol financovanie cestovných, poistných a ubytovacích nákladov pre zámorských legionárov. Medzi NHL, hráčskou asociáciou NHLPA, Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF) tak prebehlo v uplynulej dobe niekoľko rokovaní, aby strany dospeli k finálnemu rozhodnutiu. Bettman po zasadnutí Rady guvernérov uviedol: “Je férové povedať, že v miestnosti je od niektorých cítiť silný odpor k tomuto kroku. Nič však nie je rozhodnuté.”

Dosiaľ v tejto otázke padlo niekoľko návrhov. Prezident IIHF Rene Fasel viackrát zdôraznil, že medzinárodná federácia urobí všetko pre to, aby uhradila finančné náklady profiligistov spojené s cestovaním, ubytovaním a poistením. V uplynulom období navrhol riešenie aj Bettman. Vedenie NHL by uvoľnilo hráčov výmenou za predĺženie kolektívnej zmluvy s NHLPA. Predstavitelia hráčskej asociácie však túto možnosť zmietli zo stola.

Rada guvernérov vo štvrtok rokovala aj o platovom strope pre budúcu sezónu. Ten by sa mohol opäť zvýšiť o dva milióny dolárov, pripomenula agentúra AP.